Kullanıcı Başvuru Süreci

 

  • Proje başvurusu yapacak araştırmacıların proje başvuru portalı, portal.uhem.itu.edu.tr adresinden kayıt olması gerekmektedir. [Ücretsiz öğrenci projesine  Yeni Kayıt (Öğrenci),  Akademik projeye Yeni Kayıt (Akademik), Özel Sektör projesi için Yeni Kayıt (Endüstri) sekmesinden kayıt olabilirsiniz.]
  • Kaydı tamamlanan araştırmacılara sistemimiz otomatik olarak e-posta onay maili göndermektedir. Başvuru yapan araştırmacılar, tarafımızca gönderilen onay linkine tıkladıklarında kullanıcı kayıtları aktifleşmektedir.
  • Kullanıcı kaydı aktifleşen araştırmacılar, kullanıcı girişi yaparak proje yönetim sayfasına girebilir ve Yeni Proje Başvurusu sekmesinden proje başvuru işlemlerini başlatabilir.
  • Başvuru süreci kullanıcı kaydını takip eden Özlük Bilgilerinin girişi, Proje Bilgilerinin girişi ve gerekli Belgelerin yüklenmesi adımlarını içeren üç aşamada gerçekleşmektedir.

Başvuru yapacak araştırmacıların projenin amacı, konusu ve kapsamı, ilgili alandaki ulusal ve uluslararası literatür özeti, hesaplama ihtiyacı gerekçesi, projede kullanılan sayısal yöntemlerle ilgili bilgiler gibi proje başvuru formunda bulunması gereken bilgileri önceden hazırlamaları ve bu bilgileri içeren başvuru formunu ve özgeçmişlerini başvuru sürecinin son adımında sisteme yüklemeleri (upload) gerekmektedir. Başvurunuzun kesintiye uğramaması için lütfen başvuruya başlamadan önce istenen tüm bilgileri içeren başvuru formununuzu hazırlayınız. Söz konusu belgelerin hazırlanmasına yardımcı olacak belge örneklerini Proje Yönetim Sayfasından bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  • Başvuru sürecinde karşılaştığınız herhangi bir sorunu hesap@uhem.itu.edu.tr adresinden bize iletebilirsiniz.
PBS

facebooktwitterlinkedinyoutube

İLETİŞİM

Adres: İstanbul Teknik Üniversitesi Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi İTÜ Ayazağa Kampüsü,   Bilişim Enstitüsü Binası, Maslak-34469, İstanbul

Tel: +90 212 285 71 25

 

Tüm hakları saklıdır © 2016